MedPolska – w trosce o piękny uśmiech

MedPolska to centrum stomatologiczne w Słubicach i wieloletni partner AOK Nordost w regionie przygranicznym. W MedPolska pracują polscy lekarze, a obsługa pacjenta oferowana jest w dwóch językach: po polsku i po niemiecku.

Leczenie protetyczne wykonywane jest z uwzględnieniem niemieckich wymogów jakościowych. MedPolska udziela 3-letniej gwarancji na leczenie protetyczne.

Jak zostać pacjentem MedPolska?

Możesz umówić się na pierwszą wizytę u lekarza telefonicznie bądź e-mailowo bezpośrednio w MedPolska.

Dane kontaktowe:

Praxis Medpolska 
ul. Kopernika 77
69-100 Słubice
Joanna Kamińska
Telefon: 03364 502583
praxis(at)medpolska(.)de
www.medpolska.pl

Finansowanie

Jeżeli okaże się, że konieczne jest leczenie protetyczne, MedPolska przygotuje plan leczenia i kosztów (Heil- und Kostenplan) i zawnioskuje w AOK o zgodę na przejęcie finansowania w zakresie kosztów ustawowych. AOK załatwia dla Ciebie w tym zakresie urzędowe formalności. Otrzymujesz zatwierdzony plan leczenia z informacją, jaką część możemy sfinansować (tzw. Festzuschuss).

Po zakończonym leczeniu płacisz w klinice przypadający na Ciebie udział własny, a koszty przejęte przez kasę chorych, czyli Festzuschuss, są rozliczane bezpośrednio pomiędzy AOK a MedPolska. Pamiętaj, żeby w MedPolska okazać swoją kartę AOK, dokument tożsamości oraz – jeśli posiadasz – tzw. Bonusheft, który uprawnia do większych dopłat z kasy chorych. Bonusheft to książeczka, w ktorej potwierdza sie badania profilaktyczne. Otrzymujesz ją na ogół od swojego dentysty. Dzięki systematycznej profilaktyce uzyskasz od AOK wyższą dopłatę do leczenia protetycznego. 

Dofinansowanie kasy chorych w ramach Festzuschuss wynosi 60%. W przypadku regularnej profilaktyki i prowadzenia Bonusheft przez 5 lat otrzymujesz 70%, a przez 10 lat: 75%

W MedPolska możesz także umówić się na leczenie zachowawcze. Po okazaniu karty AOK będziesz traktowany jako pacjent ustawowej kasy chorych na zasadach niemieckich, typowe świadczenia stomatologiczne zotaną rozliczone przez klinikę bezpośrednio z nami.

W MedPolska możesz skorzystać także ze swoich środków na Koncie Zdrowia AOK: na przykład na profesjonalne czyszczenie zębów masz rocznie 50 euro. Dalsze informacje o Koncie Zdrowia AOK znajdziesz tutaj.

Pamiętaj, że AOK oferuje Ci we współpracy z Union Krankenversicherung AG (UKV) korzystne dodatkowe ubezpieczenie Twoich zębów. Dzięki temu ubezpieczeniu możesz otrzymać finansowanie Twojego udziału własnego w leczeniu protetycznym. Otrzymasz także dodatkowe 50 euro rocznie na profesjonalne czyszczenie zębów.  Dalsze informacje znajdziesz tutaj (w języku niemieckim).

AOK Nordost w ramach programu Junior oferuje bogatą ofertę profilaktyczną także dla naszych najmłodszych ubezpieczonych. Również dzieciom przysługuje profesjonalne czyszczenie zębów. Ponadto w ofercie jest na przykład lakowanie przedtrzonowców. Dalsze informacje o programie tutaj (w języku niemieckim).