Zdrowie na każdy dzień w Twoim smartfonie

AOK zmienia Twój smartfon w mobilnego towarzysza na drodze do zdrowia! Nasze aplikacje oferują wiele ciekawych i praktycznych informacji oraz wskazówek w temacie prowadzenia zdrowego trybu życia.

Nasze aplikacje są bezpłatne, łatwe do zainstalowania i proste w obsłudze. Są przeznaczone dla urządzeń z systemami operacyjnymi Android i iOS.

„Meine AOK”. Oddział AOK online dostępny zarówno poprzez portal internetowy jak i aplikację na smartfony.

Załatwisz swoje sprawy w AOK szybko i wygodnie bez wychodzenia z domu. Masz zapewniony dostęp 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Twoje dane są bezpieczne i w pełni chronione. Składanie dokumentów: Dokumenty te można sfotografować i przesłać w aplikacji.

Poprzez „Meine AOK” możesz doręczać nam dokumenty w postaci skanów lub zdjęć, w tym zwolnienia lekarskie, rachunki za leczenie w Polsce, kwestionariusz ubezpieczenia rodzinnego. Masz dostęp do swoich danych i możesz je zmieniać – na przykład adres, numer rachunku bankowego. Możesz złożyć wniosek o wydanie karty ubezpieczenia zdrowotnego AOK.

Więcej informacji w języku niemieckim

AOK Bonus-App.

Jeśli aktywnie uprawiasz sport i poważnie traktujesz profilaktykę zdrowotną, to program premiowy AOK Nordost jest właśnie dla Ciebie. Wystarczy zebrać punkty bonusowe i zamienić je na gotówkę. Możliwe jest uzyskanie nawet 390 euro rocznie. Udział w naszym programie będzie z korzyścią dla Twojego zdrowia i Twojego portfela.

Wymagania dotyczące uczestnictwa

W programie premiowym AOK Nordost mogą uczestniczyć wszyscy ubezpieczeni w AOK Nordost, którzy ukończyli 15 lat i są zarejestrowani w portalu internetowym "Meine AOK". Uczestnictwo rozpoczyna się najwcześniej w dniu rejestracji online w programie.

Przekazywanie punktów w aplikacji bonusowej AOK

Korzystając z aplikacji bonusowej AOK, można wygodnie inkasować punkty za pośrednictwem smartfona i korzystać z dodatkowych korzyści: do 18.000 punktów za aktywność sportową, czyli 180 euro premii dla Ciebie za aktywność sportową.

Udowodnij swoją aktywność za pomocą zdjęcia. Zarządzaj programem premiowym online w dowolnym miejscu i czasie!

Premie za profilaktykę

  • Opieka przedporodowa i położnicza (jeden raz w trakcie ciąży): 3 000 punktów
  • Gimnastyka poporodowa:   3.000 punktów
  • Badania przesiewowe w kierunku nowotworów dla kobiet powyżej 20 roku życia (corocznie): 1 500 punktów
  • Badania przesiewowe w kierunku nowotworów dla mężczyzn po 45 roku życia (corocznie): 1 500 punktów
  • Badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego 40 lat i więcej (corocznie): 1 500 punktów
  • Badania przesiewowe w kierunku raka skóry od 35 roku życia (co 2 lata) 1 500 punktów
  • Przegląd stomatologiczny (corocznie) 1.500 punktów
  • Badania kontrolne młodzież 16-17 lat (raz) 1.500 punktów
  • Szczepienia (corocznie) 500 punktów

 

Wypłata premii

W aplikacji bonusowej AOK (AOK Bonus App.) lub w portalu internetowym "Meine AOK" można w każdej chwili zlecić wypłatę premii na konto bankowe po osiągnięciu 1000 punktów bonusowych. 100 punktów odpowiada 1 euro.

Należy pamiętać, że AOK Nordost jest prawnie zobowiązana do powiadomienia urzędu skarbowego o wypłaconych premiach, ponieważ zgodnie z prawem niemieckim są one traktowane jako zwrot z wpłaconych składek. W tym samym czasie otrzymasz również powiadomienie o kwotach, o których poinformowaliśmy urząd skarbowy.

Więcej informacji w języku niemieckim znajdziesz tutaj:

„AOK Mein Leben”

Dostęp do Twojej karty pacjenta w postaci elektronicznej.

Więcej informacji w języku niemieckim znajdziesz tutaj.

„AOK Schwanger”

Informacje, porady, wskazówki dla osób oczekujących przyjścia na świat dziecka.

Więcej informacji w języku niemieckim znajdziesz tutaj.