Stomatologia i protetyka

Profilaktyka i leczenie

Na terenie Berlina i Brandenburgii możecie Państwo skorzystać z usług około 4.900 lekarzy stomatologów, którzy mają podpisane umowy z kasami chorych. Oprócz badań profilaktycznych AOK refunduje również leczenie stomatologiczne.

Dzieci pomiędzy trzecim a szóstym rokiem życia mogą skorzystać z trzech badań profilaktycznych (FU 1 do 3). Dzieci i młodzież w wieku od sześciu do 17 lat mogą skorzystać z takich badań profilaktycznych dwa razy w roku. Jako dodatkowe świadczenie profilaktyczne dla dzieci i młodzieży AOK opłaca lakowanie zębów tylnych.

Wizyty Klientów AOK u stomatologa związane z badaniami profilaktycznymi zwolnione są z obowiązku współpłacenia. Zaleca się regularne korzystanie z tych badań, które są dokumentowane w zw. „Bonusheft“. Dzięki temu można w przyszłości ograniczyć udział własny w finansowaniu leczenia protetycznego. W ramach regulacji ustawowych AOK współfinansuje leczenie protetyczne, np. mostki, koronki lub protezy całkowite.

Leczenie ortodontyczne

Niezbędne korekty deformacji szczęki oraz wad zgryzu u dzieci i młodzieży do 18 roku życia są w całości refundowane przez AOK – 80 procent na początku i pozostałe 20 procent po udanym zakończeniu leczenia. W przypadku, gdy kilkoro dzieci z tej samej rodziny równocześnie poddaje się temu leczeniu, AOK od początku refunduje 90 procent kosztów.